Coordonator pt transporturi internationale

Candidatul ideal

  • Cunoasterea si manipularea in siguranta a MS Office
  • Cunostinte obligatorii de limba engleza sau germana
  • Jucator de echipa, bune abilitati de comunicare si negociere
  • Seriozitate si o foarte buna organizare atat profesionala cat si personala
  • Sa aiba capacitatea de a lua decizii rapide si corecte
  • Rezistenta la stres, initiativa proprie, capacitatea de a lua decizii si de a solutiona probleme in mod independent

Descrierea jobului

  • Responsabilitati:  Organizarea si coordonarea activitatii de transport international
  • Cautarea de marfa din comunitatea europeana in regim exclusiv/grupaj
  • Coordonarea transportului in regim exclusiv si grupaj
  • Verificarea zilnica a pozitiei autoutilitarelor si informarea clientilor asupra statusului marfilor
  • Monitorizarea tuturor proceselor operationale, in special aderarea la standardele noastre de calitate
  • Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi
  • Tine legatura cu furnizorii de transporturi, urmarind mentinerea/creearea relatiilor de colaborare cu acestia

Aplica pentru acest job

0 caractere